MERKABA

MERKABA

V roku 2021 som pocítila, že po štvorročnom fungovaní môjho salónu mám potrebu zmeniť zariadenie priestoru, imidž stránky, logo. To, čo ma podporilo a podržalo na začiatku, už nebolo funkčné a potrebné. Zmenila som sa ja, zmenil sa spôsob mojej práce a to som potrebovala pretaviť aj do prezentácie navonok. Preto som na základe vnútorného pocitu iniciovala rôzne kroky, ktoré viedli k postupnej premene.

Jednou z nich bola aj zmena loga. Mám blízko k posvätnej geometri a chodili mi informácie o rôznych tvaroch. Najčastejšie som videla pyramidálne tvary. Spočiatku som nakreslila 2 pyramídy cez seba, pre mňa princíp „ako hore, tak dolu“….stále som však nebola spokojná. Až neskôr mi došlo, že ja vlastne vo víziách vidím MERKABU.

To sa mi už pozdávalo viac a tak som ju použila na logo. Pre vysvetlenie čo to vlastne je a aj pre tých, ktorým sa zdá, že tam mám Dávidovu hviezdu – – – píšem tieto riadky.

MERKABA predstavuje 2 trojstenné pyramídy, jedna je otočená smerom hore, druhá smerom dolu. Sú do seba zasunuté, čím vytvárajú hviezdu so šiestimi vetvami. Je to tvar nášho aktivovaného svetelného tela. Aktivácia Merkaby je najvyšší cieľ, ktorý sa dá dosiahnuť na úrovni tejto hmoty na Zemi. Je kľúčom k dokonalej slobode, kedy získame svetelné telo na cestovanie dimenziami. Merkaba poskytuje rozšírené vedomie o tom kto sme, spája nás s vyššími rovinami vedomia a umožňuje rozpomenutie sa na nekonečné schopnosti našej božskej bytosti. V dávnych civilizáciách s ňou pracovali iba vysoko zasvätení majstri.

Dnes existujú rôzne návody, ako Merkabu aktivovať prostredníctvom cvičení, vizualizácií a meditácií. Nemám s tým osobnú skúsenosť. Zastávam názor, že Merkaba sa sama aktivuje pri dosiahnutí určitého stupňa múdrosti a jeho realizácii v každodennom živote. Cvičenia môžu viesť skôr k očiste nášho ducha a tela a pomôžu nám navrátiť sa do pôvodnej podoby vedomého bytia, čím sa priblížime k aktivácii svetelného tela. Chcieť ale preskočiť či urýchliť vlastný vývoj môže byť skôr na škodu.

V knihe THOVT Projekt lidstvo od Kerstin Simoné sa píše: „Majstrom Merkaby sa stanete iba na základe vlastného poznania. Mali by ste plne akceptovať sami seba a to, že vy, všetky tvory žijúce vo vesmíre a Prvotný zdroj ste jedno. Objavte v sebe všeobjímajúcu lásku ku všetkému existujúcemu a nahliadnite za oponu zabudnutia bez toho, aby ste pritom uplatňovali svoje ego. Plne sa sústreďte a objavte svoje pravé JA bez toho, aby ste sa vyvyšovali nad inými. Pravé svetlo sídli v každom z vás, nie je výsadou iba hŕstky jednotlivcov. Všetci ste plameňom prežívaného poznania jedinečného a večného Prvotného zdroja. Akonáhle ho v sebe objavíte a zapálite, pochopíte, že vy a Počiatok ste jedno – učiníte tak veľký a významný krok na ceste za Merkabou. Nemôžete aktivovať svoje svetelné telo bez objavenia a poznania svojho pravého JA.“

V súlade s Thovtovým vyjadrením nazerám na Merkabu ako na nástroj, ktorého aktivácia záleží od nášho stupňa vývoja vedomia. Je pre mňa motiváciou a výzvou k osobnému rastu, čo ladí s mojím vnútorným nastavením. A preto logo  – ako grafický symbol odrážajúci moju činnosť – obsahuje okrem mena duše práve aj geometriu Merkaby.

Martina, január 2022

Nekomentované

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú emailovú adresu.

Merkaba
Merkaba
Merkaba
Menu