Lymfodrenážna masáž tela a tváre

Lymfomasáž tváre je špeciálna ručne vykonávaná masáž, ktorá ma vynikajúci ozdravný, detoxikačný, regeneračný, relaxačný a kozmetický účinok. Rozprúdi lymfu a veľmi dôsledne, jemne a účinne uvoľní napätie v oblasti tváre, krku a dekoltu. Pomáha preventívne proti migrénam, potláča vznik vrások, uvoľňuje opuchy viečok, zvýrazňuje rysy tváre.

Ošetrenie tváre lymfomasážou trvá 45 minút. Nepoužívam pri tom olej ani púder.

Lymfodrenáž tela pôsobí blahodárne na posilnenie imunity, zrýchľuje metabolizmus, podporuje detoxikáciu, pomáha proti opuchom a chronickej únave. Presne technicky vykonané hmaty v smere lymfatického rozvodia zvyšujú vstrebávanie medzibunkovej tekutiny z podkožia do lymfatických ciev a jej posun do hlbších ciev a uzlín.

Celotelová lymfodrenáž zahŕňa jemnú masáž hlavy, chrbta, zadku, nôh, brucha, hrudníku a rúk. Jej trvanie je minimálne 1,5 hodiny.

Lymfodrenáž je vhodná pri opuchoch, migrénach, neurologických ochoreniach, skleróze multiplex. Je veľmi vhodná pre športovcov pred aj po výkone. Pre zdravého človeka je výborným doplnkom na udržanie vitality.

Kontraindikáciou lymfodrenáže sú neliečené onkologické ochorenia, akútne infekcie, horúčkovité stavy, žilové ochorenia, ochorenia ľadvín, srdca a pečene, eryzipel, glaukom a rizikové tehotenstvo.

Čo je LYMFA ?
Section 2
Čo je LYMFA ?

Lymfa je telová tekutina čírej farby, ktorá prúdi v lymfatických cievach, kapilárach a uzlinách. Denne našim telom pretečú 2 až 3 litre lymfy. Telo obsahuje 5-6 litrov tejto medzibunkovej tekutiny. Z toho približne 80% je v podkoží a 20 % tvoria hlboké lymfatické cievy okolo orgánov. Lymfu môžeme nazvať aj čističkou organizmu. Prospieva jej pohyb a hlboké dýchanie.

LYMFATICKÝ obeh a jeho proces
Section 2
LYMFATICKÝ obeh a jeho proces

Lymfatický systém je jemný čistiaci systém nachádzajúci sa v podkoží. Cez lymfatické cievy a uzliny odvádza z tkanív nahromadenú vodu, produkty metabolizmu, cudzorodé a škodlivé látky ako baktérie a vírusy a vracia ich do krvi. Je to naša domáca čistička odpadu. Čo nezvládnu lymfatické uzliny, to dočisťuje pečeň, slinivka, slezina a ľadviny.

PRIEBEH masáže
Section 2
PRIEBEH masáže

Lymfatická masáž na rozdiel od klasickej masáže (ktorá sa zameriava najmä na svaly a šľachy) pôsobí na lymfatický systém, ktorý je v podkoží. Vykonáva sa plošnými kruhovými a špirálovitými hmatmi s pomalou frekvenciou a malým tlakom na nahé telo s pomocou detského púdru. Samozrejmosťou je prikrytie plachtou/dekou.

Lymfomasáž tváre sa vykonáva v oblečení, (ak máte voľné tričko/blúzku), alebo v čiastočnom obnažení vrchnej časti tela (samozrejmosťou je prikrytie plachtou/dekou). Nie je potrebná žiadna príprava. Opakovanie je podľa potreby, odporúčam 1x mesačne.

Po lymfodrenáži odporúčam nejesť ťažké jedlá a nekonzumovať alkohol. Na minimálne päť hodín prúdi lymfa až 7x rýchlejšie a preto je dobré dopriať si čistú vodu a kľudový režim. Čím viac odpočinku a menej nápojov a jedál, tým skôr sa lymfa vysporiada s čistením organizmu.

Cenník

LYMFOMASÁŽ TVÁRE

15,- Eur/ 45 min

LYMFODRENÁŽ TELA

15,- Eur/ 30 min

   

Menu